fbpx
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku interneta resursa izmantošanu. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes.
Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu sīkdatņu izmantošanas politiku šeit.

BIM projektēšana 2,5 dimensijās

Datorprogrammas projektēšanai – izvēle un reālā pieejamība Latvijas tirgū. Vai visi strādā ar BIM? Patlaban datorprogrammu piedāvājums ir liels un plašā cenu amplitūdā.  Visbiežāk programmu cenas ir visai lielas salīdzinājumā ar samaksu par projekta izstrādi.Programmnodrošinājuma izplatītājs SIA 3dLotus piedāvā risinājumus būvniecības un ražošanas nozarē strādājošajiem: arhitektiem, būvinženieriem, būvdarbu veicējiem, ražotājiem, būvdarbu pasūtītājiem u.c. Vairāk nekā desmit gadu pieredze Baltijas tirgū mums ir ļāvusi saprast, ko vēlas klients. Pirmkārt – nopirkt programmu par pieejamu cenu; otrkārt – lai nebūtu nesaprotamu vai regulāru izmaksu; treškārt – lai programma kalpo ilgtermiņā, un lai problēmu gadījumā, būtu pieejams savlaicīgs tehniskais atbalsts tepat Latvijā, latviešu valodā un, galvenais, tieši tad, kad tas vajadzīgs, lai problēmu atrisinātu ātri.
Mūsu uzņēmuma priekšrocība ir projektēšanas cikla un būvniecības specifikas pārzināšana vietējā tirgū, tāpēc varam piemeklēt atbilstošus risinājumus, kas apmierina gan BIM prasības, gan projektētāja iespējas, un mūsu speciālisti spēj pastāstīt, kā vienkāršas programmas izmantot BIM projektēšanai.

BIM – daudz runu, bet kāda ir realitāte?
3D modelēšanas datorprogrammas izmantošana nav BIM, tā ir tikai telpiska informācijas daļa, kas ietverta projekta sastāvā. Modelēt 3D vidē ir mūsdienīgi, bet realitātē liela daļa projektu tiek veidoti 2D vidē, jo rasēt 2D ir vienkāršāk un ātrāk, it īpaši vecākas paaudzes inženieriem. Detalizētus mezglus un detaļas ir vieglāk un ātrāk izstrādāt tieši 2D vidē. Lai arī kādus risinājumus – 2D vai 3D – izvēlētos, juridiski spēkā esošiem rasējumiem galarezultātā jābūt izdrukātiem uz papīra un ar inženiera parakstu. Tas nozīmē, ka rasējumu saturam un izdrukai ir jābūt atbilstošiem spēkā esošiem normatīviem un pārbaudītiem. 3D palīdz šim procesam, bet noteicošā ir 2D izdruka. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc 2D programmas vēl labu laiku būs aktuālas un pieprasītas.
Par 2D BIM informācijas ir maz, bet realitātē patlaban tieši 2D BIM sakārtošana ir viens no priekšnoteikumiem, lai veiksmīgi pārietu nākamajā līmenī 3D, 4D, 5D... BIM. Piemēram, ēkas ģenerālplāna koordinātes DWG formāta failā būtu vēlams nemainīt, lai jaunu rasējumu saņemšanas gadījumā varētu ātri pārlikt ēku tajā pašā vietā. Tas pats attiecas uz ēkas asīm, kuras nemaina, bet tikai pēc iepriekš atrunātiem nosacījumiem papildina, tādējādi izvairoties no pārpratumiem būvniecības gaitā, kad AR daļas rasējumu apzīmējumi nesakrīt ar BK daļas apzīmējumiem.
Sarežģītākiem projektiem un daļai valsts un pašvaldības pasūtījumu ir nepieciešams 3D modelis DWG vai IFC formātā, lai pasūtītājs vai iesaistītie projektētāji spētu viegli nolasīt telpisko informāciju. Būsim reāli, pasūtītājam jāsaņem informācija viņam saprotamā veidā. Rasējumu sējumu pārsvarā gadījumu pasūtītājs nolasīt nepratīs, attiecīgi būvniecības vai nodošanas procesā radīsies pārpratumi un situācijas, kad būs jāmēģina konstrukcijas risināt citādi, jo kolonna atrodas vietā, kur pasūtītājs iecerējis plašu telpu, utt. Šajā gadījumā inženieriem, kuri strādā 2D vidē, ir sarežģītāk, jo parasti 2D programmās nevar ātri un ar minimālu laika ieguldījumu izveidot 3D modeli, ko atrādīt projektā iesaistītajām personām. Mēs šajos gadījumos piedāvājam apvienot abas programmas.

Programmu apvienošana
Kā pirmā tiek izmantota 2D rasēšanas programma ZwCAD (.DWG formāts) un gadījumos, kad vajadzīgs apstrādāt vai modelēt 3D objektus, – SketchUp. Šādu datu organizācijas metodi nosauksim par 2.5D BIM. Šajā gadījumā informācija tiek likta kopā no diviem avotiem – 2D rasējumiem un 3D modeļa, kas tieši nav sasaistīta (nav parametriska). Saliekot kopā .DWG formāta failus ar projektu plāniem un griezumiem un, nepieciešamības gadījumā, arī ar .IFC formāta failu, kas saņemts no arhitektiem vai citām iesaistītajām personām, programmā SketchUp ir iespējams izveidot konstrukciju skici jeb 3D modeli, lai varētu noformulēt uzdevumu slodžu aprēķinu programmai, kā arī sagatavot datus pasūtītājam vai citiem inženieriem .DWG un/vai .IFC formātā.

2D risinājumi rasējumiem un izdrukām
Programma par pieejamu cenu ZwCAD nodrošina:
- rasēšanu 2D vidē atbilstoši ES spēkā esošajiem normatīviem;
- modelēšanu 3D vidē;
- darbu ar .DWG formāta failiem rasējumu veidošanai, koriģēšanai un failu apmaiņai;
- izdruku veidošanu būvvaldei, arhitektiem un pasūtītājiem.
Programmnodrošinājums ZWCAD paredzēts arhitektiem, dizaineriem, inženieriem un projektētājiem dažādās nozarēs, kas ir ieinteresēti 2D un 3D rasēšanā. ZWCAD ļauj izveidot, rediģēt, saglabāt un izdrukāt rasējumus ar paplašinājumu .DWG, .DXF vai .DWF. Failu formāta .DGN importa iespēja palīdzēs savietot MicroStation® failus ar ZWCAD .DWG failiem. Programma darbojas gan 32bit, gan 64bit sistēmā. Lai pārliecinātos, vai programma ir piemērota jūsu darba uzdevumu izpildei, mēs piedāvājam izmēģināt to 30 dienas bez maksas lejupielādējot šeit >

3D risinājumi – vienkārši, intuitīvi, ātri
Kā risinājums ir pieejamas vienkāršās 3D programmas, piemēram, SketchUp. Šajā gadījumā ar minimālām finansēm un apmācību ir iespējams panākt vēlamo rezultātu. SketchUp ir 3D modelēšanas programma:
- 3D modelēšanai pēc izmēriem;
- par pamatu var izmantot arī .DWG, .IFC un citus formātus;
- konstrukciju vai to daļu telpiskās pārbaudes veikšanai, piemēram, diagonālspārēm un konstrukcijām, kas atrodas dažādos augstumos, leņķos un novietojumos;
- sadarbībai ar arhitektiem un pasūtītājiem – 3D modelēšanai un uzskatāmai izskaidrošanai par konstrukciju izvietojumu telpā, proti, kura no konstrukcijām paliks redzama, kura tiks noslēpta. Rasējumi kalpo kā pamats konstrukciju rasējumiem. Papildu informāciju nolasām no 3D, ja tāda ir, sagatavotu vai importētu programmā SketchUp. SketchUp profesionālās programmas versijā ietilpst apakšprogramma Layout, kurā var veikt modeļa noformēšanu un prezentācijas materiāla sagatavošanu.
Bezmaksas versiju lejupielādējiet šeit >

Slodžu aprēķiniem programma SAFI
Datorprogramma SAFI tiek izmantota gadījumos, kad objektam jāveic slodžu datorsimulācija. SAFI ir slodžu aprēķinu programma betona, tērauda, koka u.c. konstrukcijām, specializētiem slodžu aprēķiniem tiltiem, būvēm un citām konstrukcijām. Dati tiek ievadīti gan manuāli, gan automatizēti no .DWG failiem. Slodzes var norādīt gan pēc ES normatīviem, gan ASV un Kanādas normatīviem. Vairāk info >

Lai sazinātos par programmau iegādes iespējām vai gūtu atbildes uz jautājumiem, zvaniet +371 66116700 vai rakstiet Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.